Care este percepţia noastră legată de Duhul Sfânt? Cine este el? Ce este el? Cine are Duhul Sfânt şi ce trebuie să faci pentru a il avea? Ce este botezul cu Duhul Sfânt? Cum ştiu dacă am Duhul Sfânt? Ce trebuie să fac pentru a fi umplut sau reumplut?26 februarie 2008
15 februarie 2008
Cedeaza trecerea...
7 februarie 2008
Ce este rugaciunea?
Ce reprezinta rugaciunea? Cum trebuie ea facuta intrucat am vazut fel si fel de tipuri, de la oameni care abia ca isi miscau buzele si se vedea. ca se roaga pana la oamenii care tremurau si tipau cat ii tinea gura.Ce putere se ascunde in rugaciune? De ce rebuie sa ma rog si cat trebuie sa ma rog?Cat de galagios trebuie sa ma rog ca sa fiu ascultat?
28 ianuarie 2008
Voi sunteti sarea pamantului
15 ianuarie 2008
Putem trai impreuna?
Putem trăi împreună? E un subiect de care ne lovim zi de zi, în societate, la lucru, la şcoală....în biserică. Că vrem sau că nu vrem nu toţi suntem la fel şi din cauza asta apar conflicte, divergenţe, discuţii contradictorii. Ce facem când apare o astfel de situaţie? Devenim conservatori sau încercăm să fim deschişi în gândire?
8 ianuarie 2008
Anul 2008 - Incotro?

Ne sta in fatza un an nou si plin de lucruri neprevazute. Consideri Biserica in care slujesti o prioritate pentru TINE? Ce esti dispus sa faci in anul acesta pentru Dumnezeu? Cu ce vrei sa fi de folos? Itzi vezi viitorul slujind in Biserica Logos? Cum si cu ce? - am postat acest subiect pe blog pentru a putea impreuna dezbate pe tema lui despre implicarea noastra in Biserica. Asteptam comentariile fiecaruia dintre voi!
22 noiembrie 2007
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
